نرم افزار حرکات ورزشی و نرمش‌های اصلاحی

نرم افزار حرکات ورزشی و نرمش‌های اصلاحی

دانستن کلید سلامتی است و به مدد فناوری‌های نوین امروزی، دانش روز به‌صورت مداوم در اختیار ما است. نرم‌افزار اندرویدی «حرکات ورزشی و نرمش‌های اصلاحی» که به همت «موسسه تربیت بدنی آستان قدس رضوی» طراحی و تولید شده، حاوی مجموعه‌ای از اطلاعات مفید و کاربردی جهت سالم نگه داشتن جسم است. لازم به اشاره است این تمرینات به‌صورت کاملا علمی و توسط متخصصین این امر تهیه شده است.
در تولید نرم‌افزار همراه «حرکات ورزشی و نرمش‌های اصلاحی» سعی بر آن بوده تا تمامی داده‌ها به زبان ساده و با بهره‌گیری از تصاویر و نمادهای گرافیکی به کاربران عزیز منتقل گردد. بدیهی است که با توجه به گستردگی دامنه حرکات ورزشی، لازم است که از میان هزاران حرکت معرفی شده در صدها هزار سایت اینترنتی و مجلات پزشکی، تنها آن دسته از حرکات انتخاب شود که بدن ما با توجه با شرایط فیزیکی به آنها نیاز دارد و از سویی دیگر، انجام آنها نیازمند توانایی‌هایی است که می‌بایست با شرایط سنی ما هماهنگ باشد؛ از همین رو مولف این مجموعه، با دسته‌بندی دقیق و توضیحات روان و علمی این امکان را به کاربران داده تا بهترین حرکت ممکن را برای حفظ سلامتی انتخاب کند.
در اولین قدم پس از ورود به این برنامه میتوانید با استفاده از گزینه «محاسبه BMI» شاخص BMI خود را که نشان دهنده میزان توده چربی در بدن شما است را به دست آورده و با کمک آن محدوده وزن نرمال خود را دانسته و خطر بروز بیماری‌های خاص را در خود ارزیابی کنید.
با انتخاب گزینه «منوی پوسترها» به مجموعه‌ای پانزده‌گانه شامل موارد زیر دسترسی پیدا میکنید:
1. نرمش‌های اصلاحی برای رفع عوارض جسمی
1.1 عارضه پُشت گِرد (افزایش غیرطبیعی قوس پشتی)
1.2 عارضه پای ضربدری و پای پرانتزی
1.3 عارضه پشت کج (انحراف ستون فقرات به چپ و راست)
1.4 عارضه پشت گود (گودی بیش از حد کمر)
1.5 ناهنجاری‌های کف پا
2. دانستنی‌های تندرستی (چقدر سالم هستید؟)
3. نرمش‌های عمومی
3.1 ویژه بانوان و آقایان زیر 40 سال
3.2 ویژه بانوان و آقایان بالای 40 سال
4. نرمش‌های تخصصی (تمرینات کششی)
5. تمرین‌های تخصصی
5.1 قدرتی دو نفر (بدون وزنه ایستاده)
5.2 قدرتی دونفره (بدون وزنه نشسته)
5.3 تمرین با توپ مدیسن بال
5.4 تمرین‌های دونفره با توپ مدیسن بال
5.5 تمرین با کش بدنسازی
5.6 حرکات با توپ بدنسازی
گفتنی است که با ورود به هر بخش میتوانید از تاریخچه، جزئیات، نکات قابل توجه، روش اجرا به همراه چندین تصویر با کیفیت، جهت آموزش حرکات بهره‌مند شوید.

این نرم افزار توسط گروه نرم افزاری فارسایت و به سفارش موسسه تربیت بدنی آستان قدس رضوی تهیه شده است.

 

دریافت نرم افزار نرمش های اصلاحی (بازار)

نرم افزار حرکات ورزشی و نرمش‌های اصلاحی نرم افزار حرکات ورزشی و نرمش‌های اصلاحی نرم افزار حرکات ورزشی و نرمش‌های اصلاحی نرم افزار حرکات ورزشی و نرمش‌های اصلاحی نرم افزار حرکات ورزشی و نرمش‌های اصلاحی