تفاوت هاست ایران و خارج

تفاوت هاست ایران و خارج

یکی از موارد مهم و در واقع مهمترین عامل برای کاربران ، سرعت دسترسی به سایت است. مطمئنا زمانیکه یک کاربر داخل ایران وب سایت شما بازدید میکند در صورتیکه سرور ارائه دهنده هاستینگ شما داخل ایران باشد سرعت دسترسی به اطلاعات شما نسبت به حالتی که سرور میزبان شما در یک کشور اروپایی و یا آمریکایی باشد، بیشتر خواهد بود. مسلما مسافت کمتر باعث کاهش پینگ است و سرعت بارگذاری بهتر است. سرعت بارگذاری به معنای سرعت اینترنت بالاتر نیست ، بلکه منظور زمان رد و بدل شدن اطلاعات می باشد. به دلیل وجود مسافت کمتر بین سرورهای داخل و کاربرانی که از داخل ایران سایتها را مرور می کنند سرعت نمایش سایتها برای این دسته کاربران به مراتب بالاتر است. روشن است که کاربران اینترنت ملی، به سایت ها و اطلاعاتی دسترسی دارند که در اینترنت ملی داخل کشور ایران و دیتاسنتر های ملی میزبانی می شوند، در نتیجه در اینگونه شرایط واضح است که انتخاب سرور و هاست خارج کشور، موجب عدم دسترسی کاربران اینترنت ملی به اطلاعات شما و در نتیجه از دست دادن اینگونه مخاطبین خواهد شد.

مشکل قیمت :

یکی از مشکلاتی که اغلب دارندگان سایت با آن مواجه هستند قیمت بسیار بالای خدمات میزبانی وب یا همان هاستینگ در ایران است که این اختلاف قیمت را به اختصار بررسی میکنیم. یکی از دلایل گران بودن هاست داخل، پهنای باند است. به دلیل اینکه هزینه پهنای باند در ایران بالاست شرکت های معتبر دارای دیتاسنتر در ایران روی پلن های میزبانی خود دیتا ترانسفر مشخصی ارائه می کنند و در واقع امکان ارائه دیتا ترانسفر نامحدود بر روی سرویس های داخلی به دلیل هزینه های گزاف ندارند. البته این نامحدود بودن نیز مسلما شرایط خاصی خواهد داشت و بدان معنی نیست که شما با خرید یک هاست ساده بتوانید یک مرکز دانلود راه اندازی کنید. در کل این نامحدود بودن تا حدی است که برای سایر سایت های موجود روی سرور مشکلی ایجاد نکند که مسلما در صورت ایجاد چنین مشکلی معلق خواهید شد. اما یکی از عوامل مهم که تعیین کننده قیمت هاست خارجی می باشد نرخ ارز است و در صورت نوسان نرخ ارز شما با تغییرات برای پرداختی های آینده مواجه خواهید شد.

امنیت و دسترسی به سرور :

از آنجائیکه سایت های دولتی و همچنین شرکتها حاوی اطلاعات بسیار مهم و در بعضی موارد مرتبط با منافع ملی هستند، توصیه جدی به این کاربران استفاده از سرورهای میزبانی داخلی است. استفاده از هاستینگ ایران ریسک هایی مانند تحریم را از بین می برد. همچنین شرکت های هاستینگ به سرور های خود در ایران دسترسی فیزیکی کامل دارند. در صورتیکه سرور شما خارج از کشور باشد این کشورها میتوانند به راحتی دسترسی شما را به دلیل تحریم قطع کنند اما در صورت استفاده از سرورهای داخلی امکان قطع دسترسی توسط شرکت های ارائه دهنده خدمات خارجی میسر نیست. البته نرم افزار ها و سیستم عامل ها یا کنترل پنل ها ... شامل این موارد نمی باشد، مگر اینکه تولید داخل کشور باشد. با این حال وجود سرورهای اختصاصی در ایران به دلیل دسترسی دائمی به اطلاعات و بکاپ یک حسن بزرگ محسوب می شود.